EFT-Y is een wetenschappelijk onderbouwde therapeutische benadering voor kinderen en jongeren, gebaseerd op de EFT-i en aangepast voor jongeren vanaf ongeveer 9 jaar. Deze therapievorm richt zich op het begrijpen en reguleren van emoties en op het versterken van veilige, ondersteunende relaties met ouders, verzorgers en andere belangrijke volwassenen in het leven van de jongere.
Om Emotion Focused Therapy te laten aansluiten bij de specifieke ontwikkelingsaspecten van de adolescent zijn aanpassingen gedaan op zowel het theoretische model als op de werkvormen. Deze training is een equivalent van EFT-I level I (Individuals) en als zodanig onderdeel van de opleiding tot EFT-I en Y therapeut. EFT-Y is erkend door de International Society of Emotion Focused Therapy (isEFT).
EFT Level II for Youth is een logisch vervolg op EFT level I for Youth. De opleiding bestaat uit 2 modules van telkens 3 dagen. In die twee modules ga je je verder verdiepen in de markers en taken uit Level I. Naast stoelenwerk voor gevorderden en toepassingen in complexe situaties komen ook nieuwe markers en taken aan bod. Op zowel het theoretische model als op de werkvormen zijn aanpassingen gedaan om Emotion Focused Therapy te laten aansluiten bij de specifieke ontwikkelingsaspecten van de adolescent. EFT-Y is erkend door de International Society of Emotion Focused Therapy (isEFT).